Ta strona używa ciasteczek (cookie), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Zakładamy, że korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

23. 7. 2021, Switch
 

Game Builder Garage dla Nintendo Switch, wydany po raz pierwszy w Nintendo eShop 11 czerwca, będzie dostępny w wersji fizycznej u sprzedawców w całej Europie od 10 września. Aby przyjrzeć się bliżej grze Game Builder Garage i jej barwnej obsadzie postaci zwanych Nodonami, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna A deep dive into Game Builder Garage (Nintendo Switch) trailer.

A dla wszystkich aspirujących twórców gier, którzy chcą spróbować Game Builder Garage, dostępna jest darmowa wersja demonstracyjna do pobrania z Nintendo eShop.

Dzięki serii interaktywnych lekcji, które prowadzą graczy krok po kroku, Game Builder Garage pozwala każdemu poznać podstawowe koncepcje tworzenia gier wideo od twórców z Nintendo, bez konieczności posiadania wcześniejszego doświadczenia. Za pośrednictwem tych lekcji gracze odkryją, jak budować gry od podstaw, umieszczając kolorowe stworki zwane Nodonami i łącząc je razem. W Game Builder Garage znajdują się dziesiątki Nodonów, każdy z własną, unikalną funkcją i osobowością. Z pomocą Nodonów, każdy może w mgnieniu oka przejść od czystej planszy do działającego prototypu gry wideo, wykorzystując koncepcje programowania przedstawione w zabawny, przystępny i wizualnie skoncentrowany sposób. Po przejściu przez lekcje, gracze będą dobrze przygotowani, aby zacząć wprowadzać w życie swoje własne pomysły na gry w trybie swobodnego programowania. Zarówno w lekcjach, jak i w trybie swobodnego programowania, możliwe jest przełączanie między ekranem programowania a ekranem gry prostym naciśnięciem przycisku, dzięki czemu początkujący twórcy mogą majstrować przy swoim oprogramowaniu i szybko testować swoje pomysły w grze.
 
Dla szukających inspiracji istnieje możliwość wymiany i pobierania gier, z przyjaciółmi oraz rodziną, przez Internet lub lokalne połączenie bezprzewodowe.* Może to być świetny sposób na pokazanie własnych dzieł, ale także na oglądanie gier stworzonych przez innych. Możliwe jest nawet sprawdzanie pobranych gier w trybie swobodnego programowania, co pozwala na poznanie zastosowanego w nich programowania. Jest to świetny sposób na wzajemne poznawanie gier i uczenie się nowych sztuczek.
 
Chociaż Game Builder Garage może być obsługiwany za pomocą kontrolerów Joy-Con, Nintendo Switch Pro Controller lub sterowania Nintendo Switch Lite**, możliwe jest również tworzenie gier przy pomocy kompatybilnej myszy podłączonej do portu USB w stacji dokującej Nintendo Switch.

* Wymagane jest połączenie z Internetem. Aby korzystać z usług online, należy utworzyć konto Nintendo i zaakceptować odpowiednią umowę. Obowiązuje Polityka prywatności konta Nintendo. Niektóre usługi online mogą nie być dostępne we wszystkich krajach. Gra online wymaga płatnego członkostwa online. Dowiedz się więcej o płatnym członkowstwie online.

** Kompatybilność oprogramowania i wrażenia z gry mogą się różnić na konsoli Nintendo Switch Lite. Mogą być wymagane dodatkowe akcesoria (sprzedawane oddzielnie). Odwiedź stronę pomocy technicznej Nintendo, aby uzyskać więcej informacji: Nintendo Support website


Dyskusja


Dodaj komentarz

Imię*
 
Twój e-mail*
   
Komentarze zostaną wysłane na podany e-mail.
Tekst komentarza*
 
Ochrona przeciwspamowa przepisz 3 znaki z obrazka*:
image  
* pola obowiązkowe


Brak komentarzy..Biuletyn e-mail

Zniżki, promocje, nowości?Bądź na bieżąco! Podaj swój adres e-mail, a na pewno nie przegabisz żadnej korzystnej dla Ciebie oferty.