Ta strona używa ciasteczek (cookie), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Zakładamy, że korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

9. 11. 2017, gry, Switch
 

Już za kilka tygodni posiadacze Nintendo Switch zostawią za sobą znane otoczenie i wejdą do fantastycznego świata Alrest pełnego żyjących lądów nazywanych Tytanami oraz legendarnego raju Elysium. Aby przygotować fanów na premierę 1 grudnia, Nintendo zaprezentowało szczegółowo niektóre elementy tej ogromnej gry, takie jak otoczenie, system walki oraz postacie. W specjalnej prezentacji Nintendo Direct ogłoszone zostały także nadchodzące DLC, współpraca promocyjna z grą The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz darmowa paczka zawartości dostępna w dniu premiery, która pozwoli fanom na grę z japońskim audio i angielskimi napisami. Fani mogą usłyszeć alternatywną opcję głosową w nowym zwiastunie Xenoblade Chronicles 2 – Characters Trailer na YouTube.

Cała prezentacja Nintendo Direct znajduje się pod adresem:

https://www.nintendo.co.uk/nintendodirect

 

Xenoblade Chronicles 2 to kolejna część serii, która kontynuuje oryginalne RPG wydane na konsolę Wii w 2011 roku. Pojawią się nowe postacie oraz światy, a także rozbudowany system walki, który jednak dalej będzie znajomy dla fanów pierwszej części. W Xenoblade Chronicles 2 Blades są sztucznymi formami życia, które wiążą się z Driverami, aby użyczyć im broni i mocy w walce. Główny bohater, Rex, jest Driverem, a Pyra formą życia o nazwie Blade. Aby zapoznać fanów z główną postacią przed premierą gry, w darmowej aktualizacji do The Legend of Zelda: Breath of the Wild zostanie dodane nowe zadanie, w którym gracze mogą zdobyć kostium Rexa na konsolach Nintendo Switch oraz Wii U od 9 listopada.

Zarówno w, jak i poza walką, Blades posiadają szeroki wachlarz zdolności wspomagających. Podczas podróżowania zdolności te mogą zwiększyć liczbę zebranych przedmiotów, otworzyć nowe ścieżki do eksploracji lub sprawić coś jeszcze innego. Walcząc wraz z wybranym Blade, gracze mogą uruchomić specjalne efekty, które ochronią Drivera czy też wzmocnią jego ataki. Zdolności różnią się w zależności od osobnika Blade, więc wybierając innego, można zdobyć nowe strategiczne możliwości.

Blades są tylko jedną z form życia, które gracze spotkają podczas swoich przygód na plecach potężnych Tytanów. W szerokim świecie Altres fani odkryją stworzenia zarówno pokojowe, jak i agresywne, o wszystkich kształtach i rozmiarach, spacerujące po ogromnych równinach, ciasnych grotach, zamarzniętych królestwach, piaszczystych plażach czy też wysuszonych terenach. Jeśli gracze zdołają pokonać specjalne Unique Beasts, zostawią one po sobie nagrobek ku uczczenia ich pamięci, który pozwoli na ponowną walkę i dodatkowe nagrody.

Podczas podróży przez ogromny świat Altrest gracze mogą znaleźć błyszczące miejsca o nazwie Collection Points (które umożliwią im zebranie cennych przedmiotów lub zanurkowanie pod chmurami w celu zdobycia niezwykłych skarbów) lub specjalne punkty orientacyjne, do których będą mogli się przeteleportować w każdej chwili. Świat Alrest pełen jest także żywych miast. Od dzielnic handlowych przez osiedla dla mieszkańców, każdy Tytan posiada inną atmosferę i układ lokacji.

Fani, którzy zechcą rozszerzyć swoje doświadczenie, mogą kupić Expansion Pass do gry. Dzięki tej przepustce, gracze mogą cieszyć się DLC od razu po ich premierze od momentu premiery do jesieni 2018 roku, począwszy od zadań i nowych przedmiotów, kończąc na trudnym trybie Battle Mode, gdzie stawią czoła potężnym przeciwnikom. Pojawi się także dodatkowa przygoda z nową historią rozegraną w świecie Elysium. Szczegóły na temat poszczególnych elementów Expansion Pass pojawią się w niedalekiej przyszłości.

Gra Xenoblade Chronicles 2 wydana zostanie wyłącznie na Nintendo Switch 1 grudnia. Tego samego dnia swoją premierę będą miały Nintendo Switch Pro Controller – Xenoblade Chronicles 2 Edition oraz Xenoblade Chronicles 2 Collector’s Edition. Ta specjalna wersja zawiera grę, pięknie ilustrowany artbook w miękkiej oprawie o 220 stronach pełnych projektów i otoczenia, postaci oraz przedmiotów, płytę CD z wybranymi utworami z gry oraz metalowe opakowanie zawierające kartę z grą Xenoblade Chronicles 2. Gracze, którzy wybiorą wersję cyfrową, aby zawsze mieć przy sobie swoją przygodę, mogą kupić grę w przedsprzedaży w sklepie Nintendo eShop już teraz, osobno lub w zestawie z Expansion Pass. Gracze ci będą mogli zagrać od razu po premierze 1 grudnia.

 

Powiązane materiały wideo:

Xenoblade Chronicles 2 Direct

https://www.youtube.com/watch?v=0Hb0KmH2WBQ

Xenoblade Chronicles 2 – Character Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=Ygax_f4e5a8


Dyskusja


Dodaj komentarz

Imię*
 
Twój e-mail*
   
Komentarze zostaną wysłane na podany e-mail.
Tekst komentarza*
 
Ochrona przeciwspamowa przepisz 3 znaki z obrazka*:
image  
* pola obowiązkowe


Brak komentarzy..Biuletyn e-mail

Zniżki, promocje, nowości?Bądź na bieżąco! Podaj swój adres e-mail, a na pewno nie przegabisz żadnej korzystnej dla Ciebie oferty.