Ta strona używa ciasteczek (cookie), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Zakładamy, że korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

9. 5. 2016, gry, New Nintendo 3DS, New Nintendo 3DS XL,, Nintendo 3DS, nowości, Wii U
 

amiibo zadebiutowały w listopadzie 2014 roku. Są to interaktywne figurki inspirowane postaciami Nintendo, które można wykorzystać, aby uzyskać nową zawartość i nowe funkcje w kompatybilnych grach Nintendo. Korzystnie z amiibo jest proste: wystarczy stuknąć nią w GamePad Wii U lub dolny ekran konsoli New Nintendo 3DS lub Nintendo 3DS XL*. Więcej niż 90 dostępnych obecnie amiibo można wykorzystać na wiele sposobów w ponad 25 dostępnych w Europie kompatybilnych grach na Nintendo 3DS i Wii U.

Mini Mario & Friends: amiibo Challenge to najnowsza odsłona serii gier logicznych, którą rozpoczęła gra Mario vs. Donkey Kong. Aby się z nią zmierzyć, konieczne jest wykorzystanie figurek amiibo. Gracze używają ekranu dotykowego, aby na każdej planszy doprowadzić Mini Zabawkę (Mini Toy) do drzwi. Na swojej drodze zabawki natrafią na wiele przeciwności, takich jak mogący ich zranić wrogowie, ostre kolce czy Thwompy – w celu ich uniknięcia gracze będą musieli przesuwać metalowe belki i odpowiednio kierować zabawką.

Do gry można wykorzystać dowolną figurkę amiibo, ale amiibo wybranych postaci z serii Mario umożliwi kierowanie Mini Zabawkami inspirowanymi tymi właśnie bohaterami. Osoby aspirujące do miana ekspertów do spraw łamigłówek będą musiały następnie wykorzystać specjalne umiejętności, aby dotrzeć do określonych drzwi amiibo i uzyskać dostęp do dodatkowych specjalnych poziomów. Dostęp do tych wyzwań zapewniają nie tylko figurki Mario, Luigi'ego, Peach, Toada i Donkey Konga, ale też Rosaliny, Diddy Konga, Bowsera, Bowsera Jr. i Yoshi'ego, dla których jest to debiut w serii Mario vs. Donkey Kong.

Każda z mini-postaci ma własną specjalną umiejętność: Yoshi je swoich wrogów, Bowser Jr. może chodzić po kolcach i innych zdradzieckich powierzchniach dzięki umiejętności Spike Guard, a Lunar Launch Rosaliny pozwala na wzniesienie się w powietrze. Wykorzystanie tych umiejętności sprawia, że łamigłówki można rozwiązywać w inny sposób oraz umożliwia świeże podejście do standardowych plansz, w tym zbieranie żetonów przypisanych do postaci, które odblokowują ostateczne wyzwania w Gwiezdnym Świecie (Star World).

Baw się z amiibo w nowy sposób z grą Mini Mario & Friends: amiibo Challenge na konsole Nintendo 3DS i Wii U, która będzie dostępna do pobrania za darmo już od 28 kwietnia.

Uwagi:

* Albo przy użyciu czytnika amiibo Nintendo 3DS NFC Reader/Writer z konsolami Nintendo 3DS, Nintendo 2DS oraz Nintendo 3DS XL.


Dyskusja


Dodaj komentarz

Imię*
 
Twój e-mail*
   
Komentarze zostaną wysłane na podany e-mail.
Tekst komentarza*
 
Ochrona przeciwspamowa przepisz 3 znaki z obrazka*:
image  
* pola obowiązkowe


Brak komentarzy..Biuletyn e-mail

Zniżki, promocje, nowości?Bądź na bieżąco! Podaj swój adres e-mail, a na pewno nie przegabisz żadnej korzystnej dla Ciebie oferty.