Ta strona używa ciasteczek (cookie), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Zakładamy, że korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

21. 7. 2023, Novinka, Switch
 

Nowa przygoda rozkwita wraz z dzisiejszą premierą gry Pikmin 4 na konsoli Nintendo Switch. Na osobliwej, odległej planecie utknęła grupa kosmicznych podróżników, czekających na ratunek. Jako najnowsi rekruci Rescue Corps gracze odbierają sygnały SOS i rozpoczynają odkrywanie nieznanego świata zamieszkanego przez różnorodne stworzenia. Na szczęście niektóre z nich okażą się przyjaciółmi.

Wraz z Pikminami, żywiołowymi pomocnikami, niewielkimi wzrostem, ale silnymi liczebnie, gracze będą odkrywać rozległe obszary, poszukiwać skarbów, walczyć z dzikimi stworzeniami, rozwiązywać zagadki i oczywiście ratować uwięzionych podróżników. 

Znajduj Pikminy, dowodź nimi, aby radzić sobie z dużymi i małymi zadaniami. Pikminy występują w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Na przykład, czerwone Pikminy są odporne na płomienie i mogą pochwalić się potężnymi atakami, nowo odkryte lodowe Pikminy nie tracą zimnej krwi, zamrażając wrogów i otaczające ich środowisko, a niezwykłe nowe świecące Pikminy rozkwitające w ciemności mogą ogłuszać wrogów emitowanym przez siebie światłem.

Oatchi, uroczy szczeniak-ratownik, również dołączy do przygody. Ten niezawodny towarzysz potrafi rozbijać przeszkody, transportować ciężkie przedmioty i nosić na swoim grzbiecie zarówno gracza, jak i całą masę Pikminów. Oatchi może nauczyć się skakać, pływać albo błyskawicznie atakować wrogów.

Pełne zagadek wyzwania, dziwaczne stworzenia i potężni bossowie czekają na graczy nie tylko na powierzchni, ale także w jaskiniach rozsianych po całej planecie. W tych ciemnych głębinach czas płynie inaczej, więc gracze mogą schodzić i eksplorować we własnym tempie.

Doświadczeni planetarni badacze szukający wyzwań mogą również sprawdzić swoje umiejętności w nocnych wyprawach pełnych niebezpieczeństw i jeszcze groźniejszych stworzeń. Zadaniem jest obrona struktur zawierających świecącą substancję, po którą chętnie sięgają wrogie istoty. Te pojedynki zwane Dandori Battle wystawią na próbę umiejętności organizacyjne i sprawność każdego gracza, solo lub przeciwko innemu graczowi na tej samej konsoli. Aby wygrać i uratować rozbitka należy w określonym czasie zebrać więcej przedmiotów niż przeciwnik.

W Nintendo eShop jest do dyspozycji darmowe demo gry Pikmin 4, które pozwala graczom zagłębić się w tę kwiecistą przygodę. Wszelkie postępy można przenieść do pełnej wersji. To również świetny punkt wyjścia dla początkujących, pragnących poznać Pikminy.


Dyskusja


Dodaj komentarz

Imię*
 
Twój e-mail*
   
Komentarze zostaną wysłane na podany e-mail.
Tekst komentarza*
 
Ochrona przeciwspamowa przepisz 3 znaki z obrazka*:
image  
* pola obowiązkowe


Brak komentarzy..Biuletyn e-mail

Zniżki, promocje, nowości?Bądź na bieżąco! Podaj swój adres e-mail, a na pewno nie przegabisz żadnej korzystnej dla Ciebie oferty.