Ta strona używa ciasteczek (cookie), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Zakładamy, że korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

9. 9. 2016, gry
 

KIOTO, JAPONIA 8 WRZEŚNIA 2016 JST – Podczas konferencji Apple w San Francisco, CA Nintendo ujawniło, że największa gwiazda gier wideo wystąpi w grze Super Mario Run, pełnej akcji prawdziwej platformówce Super Mario Bros., która została zaprojektowana specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych. Super Mario Run pojawi się w App Store już w grudniu. Twórca Mario, Shigeru Miyamoto, wyszedł na scenę i zaprezentował światu parę poziomów z gry, które natychmiast skojarzyły się fanom ze znanymi im innymi tytułami z serii. W Super Mario Run Mario sam biegnie przed siebie, ale tylko dzięki stukaniu w ekran będzie mógł przeskakiwać przeszkody, unikać wrogów i doskoczyć do flagi kończącej poziom – żeby to wszystko robić wystarczy tylko jeden palec! 

 

„Super Mario Run zostało zaprojektowane tak, aby być tytułem idealnym do zagrania na iPhone'ie,” powiedział pan Miyamoto, który stworzył postać Mario ponad 35 lat temu. „Super Mario ewoluował napotykając na kolejne platformy i konsole. Tym razem, po raz pierwszy w historii, gracze będą mogli cieszyć się pełnoprawną grą Super Mario grając w nią tylko jedną ręką, co umożliwi im grę podczas jazdy metrem lub nawet, co lubię najbardziej, jedzenia hamburgera.”

Dzięki App Store wiele rzeczy w naszym życiu zmieniło się na lepsze – inaczej się komunikujemy, inaczej pracujemy, w inny sposób się bawimy,” powiedział Tim Cook, CEO w Apple. „Ale dla graczy, niezależnie od wieku, Mario ma szczeególne znaczenie, dlatego jesteśmy zachwyceni, że Nintendo zdecydowało się już w grudniu tego roku wprowadzić go na iOS-a.”

W Super Mario Run znalazło się kilka trybów. W jednym z nich gracze zbierają monety i biegną w stronę celu, z kolei w drugim gracze rywalizuja ze sobą, wykonując niezwykłe akrobacje. Inny tryb umożliwi stworzenie swojego własnego Grzybowego Królestwa, dzięki monetom zebranym w pozostałych trybach.          

Użytkownicy iOSbędą mogli pobrać Super Mario Run za darmo i cieszyć się z części możliwości tej gry, a następnie uzyskać dostęp do wszystkich innych funkcji po zapłaceniu ustalonej ceny. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych niebawem. Z ramienia Nintendo w gronie twórców gry znalazł się sam pan Miyamoto. Podczas przygotowania Super Mario Run Nintendo cały czas współpracuje również z firmą DeNA.  Gra pojawi się w App Store w grudnie tego roku w ponad 100 krajach i dziewięciu językach.  

           

Aby pomóc użytkownikom iOS-a w przygotowaniach do premiery Super Mario Run, w tym miesiącu do App Store dodany zostanie pakiet darmowych naklejek dla iMessage. Użytkownicy iMessage mogą łatwo uzyskać dostęp do tych naklejek i wykorzystać je na różne sposoby, dzięki czemu w ich rozmowach pojawią się znajome postacie i elementy z Grzybowego Królestwa.

Premiera Super Mario Run to początek kolejnego etapu ekspansji Nintendo na platformy mobilne, którą rozpoczęło wydanie Miitomo na początku tego roku. Chociaż Super Mario Run wyjdzie już w grudniu, Nintendo nie zapomina o wcześniej zapowiedzianych tytułach mobilnych z serii Animal Crossing i Fire Emblem. Ich premiera będzie miała miejsce przed końcem marca 2017 roku. Aby uzyskać więcej informacji o Super Mario Run, odwiedź stronę http://www.SuperMarioRun.com (dostępna w języku angielskim).


Dyskusja


Dodaj komentarz

Imię*
 
Twój e-mail*
   
Komentarze zostaną wysłane na podany e-mail.
Tekst komentarza*
 
Ochrona przeciwspamowa przepisz 3 znaki z obrazka*:
image  
* pola obowiązkowe


Brak komentarzy..Biuletyn e-mail

Zniżki, promocje, nowości?Bądź na bieżąco! Podaj swój adres e-mail, a na pewno nie przegabisz żadnej korzystnej dla Ciebie oferty.