Ta strona używa ciasteczek (cookie), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Zakładamy, że korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

9. 5. 2016, gry, nowości
 

Przy okazji ogłoszenia przychodów z minionego roku podatkowego, który zakończył się 31 marca, Nintendo ujawniło wiele nowych informacji dotyczących planów na najbliższy czas. Wśród nich znalazły się pierwsze informacje dotyczące następnej konsoli Nintendo o nazwie kodowej NX.


„Chociaż informujemy dzisiaj o wynikach finansowych za ubiegły rok podatkowy, myślami jesteśmy już w ekscytującej przyszłości, w której pojawią się nowe gry na urządzenia mobilne oraz nowe produkty na nasze dedykowane konsole. Przez cały czas będziemy się też starać zwiększać liczbę klientów, którzy mają kontakt z markami i postaciami Nintendo przez wydawanie nowych gier, udzielanie licencji i inne działania w szeroko pojętym przemyśle rozrywkowym” –  powiedział prezes Nintendo, Tatsumi Kimishima.

Wszelkie informacje dotyczące wyników finansowych Nintendo oraz zmian w systemie zarządzania firmy znajdują się w języku angielskim na stronie Nintendo’s Investor Relations (Relacje Nintendo z inwestorami) pod adresem https://www.nintendo.co.jp/ir/en. Oto najważniejsze ujawnione wczoraj informacje:

 

·         Miitomo: Pierwsza aplikacja Nintendo na smartfony i tablety ma już ponad 10 milionów unikalnych użytkowników na całym świecie. Ta dostępna do pobrania za darmo aplikacja społecznościowa miała swoją premierę w Japonii 17 marca, a w wielu innych krajach na świecie, takich jak Niemcy, Francja czy Stany Zjednoczone, 31 marca. Wszędzie, gdzie można ją pobrać, pobija rekordy popularności. Niestety w najbliższym czasie w planach nie ma jej premiery w Polsce. Na chwilę obecną przy pomocy Miitomo przeprowadzono już ponad 300 milionów rozmów.  Co więcej, użytkownicy mogą umieścić stworzone przez siebie Mii na zdjęciach, aby stworzyć wyjątkowe „Miifotki” („Miifotos”), które później można wrzucić na swoje profile w portalach społecznościowych. Miifotki stworzyło już ponad 20 milionów użytkowników. Aby uczcić osiągnięcie przez Miitomo 10 milionów użytkowników, 29 kwietnia ruszy trwająca 10 dni (do 8 maja) specjalna promocja „Celebrating 10 Million Users!” („Świętujemy 10 milionów użytkowników!”).

 

·         Nowe aplikacje mobilne od Nintendo: Po ciepłym przyjęciu Miitomo przez użytkowników, Nintendo ujawniło, że dwie kolejne mobilne aplikacje będą oparte na znanych i lubianych markach Fire Emblem oraz Animal Crossing. Nintendo planuje wydać obie aplikacje tej jesieni. Gra Fire Emblem ma być bardziej przystępna od tych znanych z dedykowanych konsol Nintendo, ale celem jej twórców w dalszym ciągu jest stworzenie świetnego RPG. Druga gra ma być z kolei połączona ze światem Animal Crossing na dedykowanych konsolach Nintendo. Granie w obie gry Animal Crossing sprawi, że fani  będą bawić się przy nich jeszcze lepiej. Obu aplikacjom mobilnym będzie bliżej do gier znanych z konsol Nintendo. Będą one z nimi powiązane i w porównaniu do Miitomo znajdzie się w nich więcej elementów stanowiących dla graczy wyzwanie. Nintendo ujawni więcej informacji na ich temat bliżej premiery. Celem Nintendo jest stworzenie szerokiej bazy aplikacji, w której wszyscy użytkownicy i gracze znajdą coś dla siebie, niezależnie od ich upodobań.

 

·         NX: Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, Nintendo planuje w tym roku ujawnić więcej informacji na temat swojej następnej konsoli o nazwie kodowej NX. Pierwszą zapowiedzią jest data premiery. Premiera NX w sklepach planowane jest na marzec 2017. NX nie pojawi się w czerwcu na targach gier wideo E3 organizowanych w Los Angeles, wygląd konsoli i jej możliwości będzie można poznać w późniejszych miesiącach bieżącego roku.

 

·         The Legend of Zelda: Kolejna odsłona tej klasycznej serii zostanie wydana równocześnie na  Wii U oraz NX i jest przygotowywana równolegle na obie konsole. Twórcy nowej Zeldy potrzebują więcej czasu, aby doszlifować grę, dlatego jej premiera planowana jest na 2017 rok, ale mimo to będzie ona główną atrakcją Nintendo na targach E3.

 

·         E3: Co roku Nintendo podchodzi do targów w inny sposób – tak będzie i tym razem. Na tegorocznym E3 cała uwaga fanów i dziennikarzy zostanie skupione na nadchodzącej grze z serii The Legend of Zelda. Na targach będzie można po raz pierwszy zagrać w jej wersję na Wii U. W tym roku będzie to jedyna dostępna do przetestowania gra, dzięki czemu uczestnicy targów będą mogli się skupić tylko na niej. Więcej informacji na temat planów Nintendo dotyczących E3 zostanie ujawnionych niebawem.


Dyskusja


Dodaj komentarz

Imię*
 
Twój e-mail*
   
Komentarze zostaną wysłane na podany e-mail.
Tekst komentarza*
 
Ochrona przeciwspamowa przepisz 3 znaki z obrazka*:
image  
* pola obowiązkowe


Brak komentarzy..Biuletyn e-mail

Zniżki, promocje, nowości?Bądź na bieżąco! Podaj swój adres e-mail, a na pewno nie przegabisz żadnej korzystnej dla Ciebie oferty.