Ta strona używa ciasteczek (cookie), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Zakładamy, że korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

7. 10. 2020, Switch
 

Po raz pierwszy ujawniony w Super Mario Bros. 35th Anniversary Direct – 03.09.2020, Mario Kart Live: Home Circuit od dnia premiery 16 października zapewni zupełnie nowe doświadczenie ze świata Mario Kart zarówno weteranom serii, jak i nowicjuszom. Mario Kart Live: Home Circuit – Launch Trailer pozwoli teraz lepiej przyjrzeć się temu, co nas czeka.

Stworzony we współpracy Nintendo i Velan Studios, Mario Kart Live: Home Circuit wykorzystuje technologię AR, aby wypełnić lukę między wirtualnym światem Mario Kart i realnym światem salonu, ożywiając szybkie i szalone zawody z Królestwa Grzybów dzięki połączeniu rozgrywki na ekranie i fizycznych wyścigów gokartów. Zapraszamy do obejrzenia video Mario Kart Live: Home Circuit – A message from developer Velan Studios aby dowiedzieć się więcej o  Mario Kart Live: Home Circuit i historii jego rozwoju.

Mario Kart Live: Home Circuit zawiera wszystko, czego właściciele Nintendo Switch potrzebują, aby się przygotować, do startu, i wystartować: jeden gokart - z Mario lub Luigi za kierownicą, w zależności od wybranego zestawu - plus cztery bramki, dwa znaczniki trasy, które można wykorzystać do ulepszenia torów i kabel USB do ładowania gokarta. Oprogramowanie jest dostępne do bezpłatnego pobrania z Nintendo eShop i po pobraniu synchronizuje się z fizycznym hardware gokarta.*

Konfiguracja przed rozgrywką polega na umieszczeniu czterech bramek w przestrzeni, a następnie przejechaniu pod każdą z nich po kolei tak, aby stworzyć układ torów. Najważniejsza jest kreatywność, można zaprojektować wiele różnych kształtów tras, od prostych i klasycznych po bardziej złożone układy, pełne zwrotów akcji. Do zabawy zalecamy obszar o rozmiarach co najmniej 3,5 m x 3 m, ale poza tym każdą przestrzeń w domu, dużą lub małą, można przekształcić w wyjątkowe doświadczenie z Mario Kart, z niezliczonymi kombinacjami tras do ułożenia nawet w mniejszych pomieszczeniach. Po przygotowaniu toru czas na wyścig!

Głównym trybem w Mario Kart Live: Home Circuit jest Grand Prix, w którym gracze zmierzą się z Koopalingami na ośmiu Grand Prix obejmujących łącznie 24 różne tory. W każdym wyścigu znane elementy z gier Mario Kart wpływają na fizyczny gokart, przenosząc szaloną zabawę w zupełnie nowy wymiar. Złapanie grzyba w grze zwiększa prędkość fizycznego gokarta, podczas gdy uderzenie czerwoną skorupą zatrzyma go na torach. Obecny jest szereg dobrze znanych przedmiotów z serii Mario Kart, w tym śliskie skórki od banana, Blooperzy plujący atramentem, a nawet Bullet Bille, które umożliwiają gokartowi poruszanie się po torze z dużą prędkością i samodzielne sterowanie. Różne motywy środowiska, takie jak podwodne, wulkaniczne i retro, dodatkowo urozmaicają sytuację, wprowadzając różnorodne zagrożenia i funkcje w grze - z których wszystkie mają wpływ na gokarta w realnym życiu. Zbieranie monet w grze odblokuje również opcje dostosowywania, dzięki czemu gracze mogą urozmaicić swój wygląd na ekranie za pomocą różnych kostiumów i typów gokartów. Podobnie jak w Mario Kart 8 Deluxe, istnieje również opcja wspomagania kierowania, która pomaga gokartowi pozostać na torze i pozwala młodszym lub mniej doświadczonym graczom dołączyć do zabawy.

Oprócz trybu Grand Prix w Mario Kart Live: Home Circuit można grać na wiele innych sposobów:

  • Wyścig dostosowany: Ten tryb daje graczom jeszcze więcej pola do popisu. Mogą zaprojektować nie tylko fizyczny układ toru, ale także dodać zagrożenia, przedmioty i wiele więcej, aby ożywić naprawdę wyjątkowe kreacje.
  • Próba czasowa: Gracze tworzą tor, a następnie ścigają się, aby wyznaczyć jak najszybszy czas - rywalizując albo z własnym rekordem, albo przekazując kontroler innemu graczowi, aby też mógł wziąć udział w ekscytującej próbie czasowej. Ten tryb wymaga tylko jednej konsoli Nintendo Switch i jeden egzemplarz Mario Kart Live: Home Circuit.
  • Tryb lustrzany: Specjalnie zaprojektowany dla tych, którzy mają ochotę na dodatkowe wyzwania, ten tryb pozwala na odtwarzanie wszystkich torów Grand Prix w lustrzanym odbiciu, przy czym skręty w prawo stają się skrętami w lewo i znane stanie się nieznanym.

Z wieloma konsolami Nintendo Switch i kopiami Mario Kart Live: Home Circuit, aż 4 graczy może ścigać się ze sobą w trybach Grand Prix lub Wyścigu Dostosowanym **. Dzięki tylu różnym sposobom gry i możliwości wykorzystywania mebli, zabawek i innych przedmiotów gospodarstwa domowego do tworzenia za każdym razem wyjątkowych domowych torów wyścigowych, Mario Kart Live: Home Circuit oferuje wspaniały świat możliwości dla pomysłowych kierowców w każdym wieku i na każdym poziomie doświadczenia.

* Jest wymagane połączenie internetowe.

** Na każdego gracza wymagana jest jedna konsola Nintendo Switch lub Nintendo Switch Lite i jedna kopia Mario Kart Live: Home Circuit.


Dyskusja


Dodaj komentarz

Imię*
 
Twój e-mail*
   
Komentarze zostaną wysłane na podany e-mail.
Tekst komentarza*
 
Ochrona przeciwspamowa przepisz 3 znaki z obrazka*:
image  
* pola obowiązkowe


Brak komentarzy..Biuletyn e-mail

Zniżki, promocje, nowości?Bądź na bieżąco! Podaj swój adres e-mail, a na pewno nie przegabisz żadnej korzystnej dla Ciebie oferty.