Ta strona używa ciasteczek (cookie), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Zakładamy, że korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

21. 5. 2017, gry, New Nintendo 3DS, New Nintendo 3DS XL,, Nintendo 3DS, nowości
 

Kiedy wojna domowa grozi zniszczeniem królestwa, zagubieni przyjaciele z dzieciństwa z tajemniczą przeszłością muszą zebrać siły, spotkać się i przynieść pokój kontynentowi w grze Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia na konsolach Nintendo 3DS. Odnowiona, odświeżona i wydana poza Japonią po raz pierwszy, ta odsłona Fire Emblem Gaiden pozwoli graczom z Europy na udział w całkowicie nowej przygodzie z bogatą przeszłością.
 

W grze Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia, wydanej zaraz po darmowej aplikacji Fire Emblem Heroes na urządzenia mobilne, gracze przejmą kontrolę nad dwiema osobnymi armiami Alma oraz Celici, podczas gdy ich różniące się zadania mają wspólny cel zjednoczenia krainy Valentia. Gracze będą mogli także cieszyć się rozszerzoną zawartością fabularną, w której znajdą się nowi bohaterowie, nowi przeciwnicy do pokonania i nowy prolog o tajemniczej historii Alma i Celici. Po raz pierwszy w historii serii Fire Emblem wszystkie dialogi bohaterów w głównych scenach fabularnych są w pełni zdubbingowane w języku angielskim.

 

Walki w serii Fire Emblem polegają na prowadzeniu małego oddziału zrekrutowanych żołnierzy przeciwko oraz silniejszym armior w turowych bitwach, które wymagają ostrożnego taktycznego planowania, ponieważ każdy błąd może odsłonić jednostki na atak przeciwnika. Jeśli jednostka zostanie mocno zraniona w ferworze walki w tradycyjnym trybie Classic Mode, poniesie obrażenia, które nie pozwolą wrócić jej już do bitwy lub nawet zginie. W trakcie rozgrywki gracze mogą użyć Koła obrotowego (Turnwheel) Mili do cofnięcia ostatnich kilku tur gracza, dając mu szansę na poprawienie taktycznych błędów i przemyślenie strategii. Jeśli gracze nie chcą, aby ich porażka była permanentna, mogą grać w trybie Casual Mode, który pozwala na wskrzeszenie poległych jednostek po każdej walce, dając graczom większą wygodę przechodzenia przez fabułę.

Kolejną nowością w serii Fire Emblem jest możliwość dowolnego zwiedzania jaskiń oraz lochów w trzech wymiarach, co pozwala Almowi i Celice na zobaczenie przeciwników przed walką: gracze mogą zdobyć cenną przewagę, atakując przeciwników w tych miejscach, zmuszając ich do rozpoczęcia konfliktu ze zmniejszonymi paskami zdrowia. W każdej instancji znajduje się Posąg Mili (Mila’s Statue), którego można użyć do awansowania postaci oraz zmiany ich klasy, a w niektórych znajdziecie także Święte Źródła (Sacred Springs), dzięki którym bohaterom permanentnie podniosą się statystyki.

 

Wybierając Koło obrotowe Mili (Mila’s Turnwheel) z menu mapy świata, gracze będą mogli także aktywować swoje figurki amiibo Alma oraz Celici, aby móc użyć ich w bitwie. Podczas walki, gracze mogą poświęcić część życia Alma lub Celici, aby przywołać kontrolowanego przez komputer Iluzorycznego Bohatera (Illusory Hero), który będzie służył za tymczasową jednostkę przez jedną turę. Alm i Celica będą stawali się coraz silniejsi, a ich statystyki można zapisać w figurkach amiibo, dzięki czemu ich pomocnik będzie rósł w siłę razem z nimi. Dodatkowo, figurki amiibo Marth, Roya, Ike, Robin, Luciny, a nawet nadchodzącej Corrin także są kompatybilne i przyzwą dodatkowego potwora na pole walki, który pomoże graczom podczas bitwy.

 

W nadchodzących tygodniach gracze będą mogli rozszerzyć swoją przygodę dzięki pięciu głównym paczkom zawartości. Paczka The Rise of Deliverance pozwoli graczom na poznanie nieznanej historii Valentii i ukończenie nowego prologu. Paczka Lost Altars zawiera dziesięć tajemniczych Altars, które pozwolą bohaterom na zmianę klasy. Dodatkowo, paczka Cipher Companions pozwoli graczom na zrekrutowanie czterech nowych bohaterów z Fire Emblem Cipher, popularnej japońskiej karcianki, a inne paczki pozwolą na zdobycie pieniędzy, przedmiotów oraz doświadczenia. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.nintendo.pl/feechoes/

 

Los kontynentu spoczywa w twoich rękach w grze Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia, która pojawiła się już w Europie na konsole Nintendo 3DS. 


Dyskusja


Dodaj komentarz

Imię*
 
Twój e-mail*
   
Komentarze zostaną wysłane na podany e-mail.
Tekst komentarza*
 
Ochrona przeciwspamowa przepisz 3 znaki z obrazka*:
image  
* pola obowiązkowe


Brak komentarzy..Biuletyn e-mail

Zniżki, promocje, nowości?Bądź na bieżąco! Podaj swój adres e-mail, a na pewno nie przegabisz żadnej korzystnej dla Ciebie oferty.