Ta strona używa ciasteczek (cookie), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Zakładamy, że korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

18. 10. 2016, gry, New Nintendo 3DS, Nintendo 3DS, nowości, pokémon, pokémon moon, pokémon sun
 

Londyn, Wielka Brytania – 14 października 2016 – The Pokémon Company International i Nintendo zaprezentowały nowe informacje związane z najnowszymi grami z serii Pokémon, dostępnymi wyłącznie na konsole z rodziny Nintendo 3DS, Pokémon Sun i Pokémon Moon, które 23 listopada będą miały swoją europejską premierę.


Ujawniono następujące nowe Pokémony:


Silvally
Typ: normalny

Silvally, Pokémon Syntetyczny, to ewolucja Type: Null. Stworek ten zmienia typ, kiedy pewne nowe przedmioty są wkładane do dysku na jego głowie, dzięki czemu komórki somatyczne ulegają mutacji i świecą się różnymi kolorami, zależnie od aktywnego w danym czasie typu. Zmianę typu umożliwia Silvally'emu nowa umiejętność System RKS (RKS System), którą uaktywniają trzymane przez niego przedmioty. Silvally może również władać ekskluzywnym ruchem zwanym Multi-Atak (Multi-Attack), którego typ również zmienia się zależnie od trzymanego przedmiotu.


Hakamo-o
Typ: smok/walczący

Hakamo-o to ewolucja Jangmo-o. Hakamo-o wykonuje taniec przed bitwą, aby pokazać swoją siłę, dzwoniąc przy tym głośno obijającymi się o siebie łuskami. Stworek ten jest samotnikiem, który woli trenować samemu. Podczas treningów często odpadają mu łuski, jednak odrastają one prawie natychmiast. Dla Hakamo-o duża liczba utraconych podczas bitwy łusek to dowód na to, że zaciekle walczył.


Kommo-o
Typ: smok/walczący

Kommo-o to ewolucja Hakamo-o. Legenda głosi, że Kommo-o pokryte są błyszczącymi łuskami, aby odpędzić wielki mrok okrywający świat. Ten Pokémon może poznać nowy ruch zwany Dzwoniące Łuski (Clanging Scales). Podczas używania tego ataku łuski, które pokrywają ciało Kommo-o, obijają się o siebie, wydając głośny hałas zadający obrażenia przeciwnikom. Efektem ubocznym ruchu jest obniżenie się obrony Kommo-o.


Steenee
Typ: trawiasty

Steenee, Pokémon Owoc, to ewolucja Bounsweeta. Kielich na głowie tego stworka jest bardzo twardy. Steenee atakuje uderzając nim w przeciwników i kopiąc ich swoimi silnymi nogami. Zapach tego stworka jest bardziej smakowity nawet od zapachu Bounsweeta.


Tsareena
Typ: trawiasty

Tylko najsilniejsze Steenee są w stanie ewoluować w Tsareeny. Tsareena to bardzo szlachetny Pokémon, który wykorzystuje swoją siłę do ochrony Bounsweetów i panowania nad nimi jako ich królowa. Stworek ten atakuje niezwykle potężnymi majestatycznymi kopnięciami, a swoim bardzo mocnym zapachem hipnotyzuje przeciwników. Niektóre Tsareeny mogą mieć nową ekskluzywną umiejętność zwaną Królewski Majestat (Queenly Majesty), przez którą przeciwnicy nie będą w stanie wyprowadzać ruchów o podwyższonym priorytecie.


Ribombee
Typ: robak/baśniowy

Ribombee to ewolucja Cutieflya. Pokémon ten zbiera nektar i pyłki z kwiatów, aby formować z nich kulki znane jako Kłębki Pyłków (Pollen Puffs), którymi następnie rzuca w przeciwników podczas bitwy. Niektóre Kłębki Pyłków stworzone przez Ribombee mają również efekt rozluźniający i potrafią złagodzić zmęczenie. Roznoszone są one po całym regionie Alola.


Grimer Alolański

Typ: trujący/mroczny

Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców regionu Alola, wzrosła też ilość wytwarzanych śmieci, co po pewnym czasie stało się poważnym problemem. Aby temu zaradzić, zdecydowano się na ściągnięcie Grimerów z innych regionów. Były one karmione głównie śmieciami, przez co zmienił się skład ich ciała—a wraz z nim ich forma. Przypominające zęby białe kamyki w buzi tego Pokémona to tak naprawdę toksyny ze skonsumowanych odpadów, które stwardniały i skrystalizowały się. W zakładach utylizacji odpadów regionu Alola znaleźć można ponad sto Grimerów Alolańskich.


Muk Alolański

Typ: trujący/mroczny

Muk Alolański ewoluuje z Grimera Alolańskiego. Muki w regionie Alola wytwarzają i zatrzymują toksyny w swoich ciałach, dzięki czemu w ich okolicy nie sposób wyczuć żadnego nieprzyjemnego zapachu, charakterystycznego dla Muków w innych regionach. Całe ciało Muka Alolańskiego porastają trujące kryształy, które można zaobserwować w paszczy Grimera Alolańskiego. Muk Alolański atakuje nimi, podobnie jak inne Pokémony wykorzystują w bitwach swoje kły czy pazury.


Ujawniono również dwie nowe postacie, które zadebiutują w grach Pokémon Sun i Pokémon Moon. Oto Olivia i Ilima:


Olivia
Olivia to kahuna Wyspy Akala, drugiej wyspy, którą odwiedzisz podczas swojego Wyzwania Wysp. Posiada nadzwyczajne umiejętności i jest kahuną już od bardzo młodych lat. Mimo to cały czas twierdzi, że jest po prostu zwyczajną dziewczyną.


Ilima
Kapitan Ilima jest absolwentem szkoły trenerów i specjalistą w posługiwaniu się Pokémonami typu normalnego. Uczniowie byłej szkoły Ilimy uważają go za bohatera.


Nowy zwiastun, w którym przedstawiono wszystkie nowe Pokémony i postacie, można obejrzeć pod linkiem: https://youtu.be/x6nEp3WoWr0.


Aby uzyskać więcej informacji o nowych grach, odwiedź stronę Pokemon.co.uk/SunMoon.


Dyskusja


Dodaj komentarz

Imię*
 
Twój e-mail*
   
Komentarze zostaną wysłane na podany e-mail.
Tekst komentarza*
 
Ochrona przeciwspamowa przepisz 3 znaki z obrazka*:
image  
* pola obowiązkowe


Brak komentarzy..Biuletyn e-mail

Zniżki, promocje, nowości?Bądź na bieżąco! Podaj swój adres e-mail, a na pewno nie przegabisz żadnej korzystnej dla Ciebie oferty.