Ta strona używa ciasteczek (cookie), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Zakładamy, że korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

9. 5. 2016, gry, nowości, Wii U
 

Światy Mario i Sonica po raz kolejny połączą się ze sobą w 17 ekscytujących dyscyplinach w grze na Wii U Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games™, której europejska premiera odbędzie się 24 czerwca. Najnowsza odsłona serii przeniesie graczy do Rio de Janeiro, gdzie odbywają się Igrzyska XXXI Olimpiady, podczas których będzie można wcielić się w jedną z ponad 30 postaci lub wykorzystać do gry swoje Mii, aby zmierzyć się z wieloma trudnymi przeciwnikami, w tym z rodziną i przyjaciółmi w trybie multiplayer do czterech graczy. Na tegorocznych igrzyskach zadebiutują dyscypliny pojedynkowe (Duel Events), w których klasyczne sporty będą rozszerzone o elementy ze świata Mario i Sonica.

 

W formie dyscyplin pojedynkowych dostępne będą rugby 7, piłka nożna oraz siatkówka plażowa. Nowy rodzaj dyscyplin zapewni jeszcze więcej emocji, dzięki możliwości wykorzystania power-upów i przedmiotów takich jak pociski Bullet Bill czy szmaragdy chaosu (Chaos Emeralds). Im więcej uderzania przeciwników czy strzelania do nich, tym więcej punktów pojedynkowych (Duel Points) możliwych do zdobycia po uzyskaniu punktów lub strzeleniu gola. W rezultacie na gracza czeka więcej niespodziewanych zwrotów akcji i zdecydowanych zwycięstw (lub dotkliwych porażek) niż kiedykolwiek wcześniej!

 

Jak zwykle gracze będą mieli też okazję walczyć o złoto w klasycznych dyscyplinach olimpijskich, takich jak boks, łucznictwo czy bieg na 100 metrów. W tym celu w trybie jednoosobowym wykorzystają GamePad Wii U, a w multiplayerze przyciski na Wii Remote'ach. Wszystkie dyscypliny odbywają się na stadionach wzorowanych na prawdziwych arenach potyczek olimpijskich, dzięki czemu można poczuć się zupełnie jak Rio. Po raz pierwszy w historii serii pojawi się możliwość sprawdzenia swoich sił w gimnastyce artystycznej oraz rugby 7 – ta druga dyscyplina debiutuje również na prawdziwych igrzyskach.

 

Obok nowych dyscyplin wprowadzony zostanie też nowy tryb Starcie Bohaterów (Heroes Showdown) przeznaczony tylko dla najbardziej oddanych fanów Mario i Sonica: aby go odblokować, konieczne jest zajęcie pierwszego miejsca lub bycie w zwycięskiej drużynie we wszystkich 17 dyscyplinach w trybie jednoosobowym albo zdobycie brązowego medalu w turniejach więcej niż siedem razy. Zawodnicy mogą stać się członkami Drużyny Mario lub Drużyny Sonica, przyłączając się tym samym do rywalizacji z drugim zespołem, w ramach której w każdej rundzie odpadają kolejni zawodnicy. Umiejętności gracza testowane są w wybieranych losowo dyscyplinach. Przegrana wiążę się z wyłączeniem z dalszych potyczek jednego członka przegrywającej drużyny. Gra kończy się w momencie wyeliminowania wszystkich członków jednej z drużyn lub jej kapitana (Mario lub Sonica). Wygrywa ten zespół, który pozostanie na polu bitwy.

 

Grać można ponad 30 postaciami ze świata Mario i Sonica, uwzględniając też pewne postacie specjalne. Zapaleni sportowcy mogą wejść do gry w formie swoich Mii i spróbować swoich sił we wszystkich dyscyplinach. W grze dostępne są charakterystyczne monety i pierścienie. Monety przeznacza się na stroje bohaterów ze świata Mario, natomiast pierścienie na te inspirowane postaciami ze świata Sonica.

 

Wykorzystanie figurek amiibo umożliwia odblokowanie specjalnych turniejów. Jest to jednak możliwe dopiero po ukończeniu 25 zwykłych turniejów. Po stuknięcie figurką amiibo Sonic w GamePad Wii U rozpocznie się Liga Sonica, w ramach której Mii będzie musiało stawić czoła postaciom ze świata Sonica. Z kolei stuknięcie dowolnym amiibo Mario umożliwia podjęcie wyzwania Ligi Mario. Jej celem jest pokonanie bohaterów z Grzybowego Królestwa. Nagrodą za wygraną w tych turniejach jest odpowiednio kostium Sonica i kostium Mario. Za skanowanie innych amiibo otrzymuje się darmowe monety i pierścienie do wykorzystania na stoisku z przedmiotami (Item Stand), gdzie wygrać można dodatkowe kostiumy.

 

Pora wystartować w wyścigu o złoto z 14 oficjalnymi dyscyplinami olimpijskimi i trzema dyscyplinami pojedynkowymi, ponad 30 grywalnymi postaciami, możliwością wykorzystania do gry Mii oraz lokalnym trybem wieloosobowym dla od dwóch do czterech graczy – już 24 czerwca premiera gry Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games™ na Wii U!


Dyskusja


Dodaj komentarz

Imię*
 
Twój e-mail*
   
Komentarze zostaną wysłane na podany e-mail.
Tekst komentarza*
 
Ochrona przeciwspamowa przepisz 3 znaki z obrazka*:
image  
* pola obowiązkowe


Brak komentarzy..Biuletyn e-mail

Zniżki, promocje, nowości?Bądź na bieżąco! Podaj swój adres e-mail, a na pewno nie przegabisz żadnej korzystnej dla Ciebie oferty.