Ta strona używa ciasteczek (cookie), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Zakładamy, że korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

9. 9. 2022, nowości
 

Splatoon 3 rusza dzisiaj na Nintendo Switch. Zaprasza graczy do Splatlands, gdzie napędzana adrenaliną rywalizacja, najnowsza moda, ekstremalne bronie i rozpryski kolorowego atramentu są częścią codziennego życia Inklingów i Octolingów.

Splatoon 3 zawiera trzy główne tryby: Turf War*, kultowa drużynowa bitwa czterech na czterech polegająca na pokolorowaniu największej ilości terenu; Salmon Run, tryb kooperacyjny, w którym czteroosobowa drużyna wspólnie odpiera fale niebezpiecznych bossów Salmonidów, aby zebrać złote jaja; oraz świeżutki tryb fabularny dla jednego gracza, zawierający kampanię „Return of the Mammalians“, która stawia graczy w roli Agenta 3 w walce ze złymi Octarianami. Ponadto do serii powracają regularne wydarzenia dla wielu graczy, zwane Splatfestami*.

Splatoon 3 stanowi nową odsłonę zarówno dla początkujących, jak i długoletnich graczy, wprowadzając do serii nowe funkcje, a znane tryby zostały opracowane na nowo w oryginalny sposób:

 • Pokoloruj swoją drogę do zwycięstwa: Gracze przy pomocy broni rozpryskują atrament dookoła. Oblanie przeciwników eliminuje ich (tymczasowo), a po zmianie w formę pływającą można zanurzyć się w kolorze atramentu swojej drużyny i powiększać scenę. Ten zgrabny ruch umożliwi pokonać  ściany, płoty i napełni ich zbiornik z atramentem. Ponadto nowo dodane ruchy Squid Roll i Squid Surge pomogą w przemierzaniu sceny.
   
 • Barwny arsenał: Wszystkie typy broni z poprzednich gier powracają, wraz z kilkoma nowymi. Gracze mogą rozpłaszczać konkurencję przy pomocy walców, atramentować z bliska dzięki nowemu typowi broni Splatana, zachować nawodnienie dzięki nowemu Tacticoolerowi lub odwrócić falę za pomocą szeregu specjalnych zdolności.
   
 • Granie z przyjaciółmi: W każdy tryb dostępny w lobby gry, z wyjątkiem Anarchy Battle (Series), można grać ze znajomymi. Po zakończeniu rozgrywki możliwe jest kontynuowanie gry w ustalonej grupie – to nowość w serii.
   
 • Bitwy Turf War: Ten tryb wieloosobowy online* stawia dwie drużyny przeciwko sobie w trzyminutowej bitwie o pokrycie jak największego terenu swoim atramentem. Zupełnie nowe mapy Eeltail Alley, Scorch Gorge, Mincemeat Metalworks i Undertow Spillway dołączają do kilku powracających, takich jak Museum d'Alfonsino, Hammerhead Bridge i Mahi-Mahi Resort. W sumie 12 map czeka na graczy 9 września, a kolejne pojawią się po premierze gry w darmowych aktualizacjach.
   
 • Splatfesty: W tych odbywających się regularnie wydarzeniach wieloosobowych online, gracze głosują na jedną z trzech drużyn, a następnie zyskują przewagę dla wybranej przez siebie drużyny Splatfest w bitwach Turf War 4-na-4. Nową odsłoną tych wydarzeń jest kolorowa i chaotyczna Tricolor Turf War - tryb, w którym trzy drużyny rywalizują w tym samym czasie, a drużyna, która zajmie pierwsze miejsce, musi bronić się w wyjątkowej bitwie 4-na-2-na-2.
   
 • Anarchy Battles: Ten tryb wystawi na próbę umiejętności każdego gracza. Gracze angażują się w bitwy w czterech trybach rotacyjnych, aby wspinać się po szczeblach kariery w meczach opartych na celach. Anarchy Battle (Series) jest przeznaczony dla graczy, którzy chcą podjąć wyzwanie w pojedynkę. Alternatywą jest dołączenie do Anarchy Battle (Open), jeśli chcesz się zmierzyć z przyjaciółmi.
   
 • Salmon Run: W tym szalonym trybie kooperacyjnym dla czterech graczy gracze odpierają fale niebezpiecznych bossów Salmonidów. Ten tryb jest teraz dostępny do rozegrania w dowolnym momencie.
   
 • Return of the Mammalians: W nowej kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza wcielamy się w Agenta 3, w włochatej walce z niesfornymi Octarianami, aby odkryć tajemnice Alterny i Fuzzy Ooze. Gra w tym trybie posłuży również jako idealny poligon do wyzwań w meczach wieloosobowych.
   
 • Opcje personalizacji: Splatoon 3 zawiera nowe i rozszerzone opcje personalizacji i dostosowywania ekwipunku, dostępne w sklepach w Splatsville. Najnowsze stroje, pozy zwycięstwa, dekoracje osobistych szafek i wiele więcej można również znaleźć w katalogu sezonowym. Katalog Sezon 1 jest dostępny od premiery, zaś każdy sezon trwa trzy miesiące. W przyszłości planowane są również dodatkowe darmowe aktualizacje i płatne DLC na dużą skalę.

* Wymagane jest połączenie z Internetem. Aby korzystać z usług online, należy utworzyć konto Nintendo i zaakceptować odpowiednią umowę. Obowiązuje Polityka prywatności konta Nintendo. Niektóre usługi online mogą nie być dostępne we wszystkich krajach. Gra online wymaga płatnego członkostwa online. Dowiedz się więcej o płatnym członkowstwie online.


Dyskusja


Dodaj komentarz

Imię*
 
Twój e-mail*
   
Komentarze zostaną wysłane na podany e-mail.
Tekst komentarza*
 
Ochrona przeciwspamowa przepisz 3 znaki z obrazka*:
image  
* pola obowiązkowe


Brak komentarzy..Biuletyn e-mail

Zniżki, promocje, nowości?Bądź na bieżąco! Podaj swój adres e-mail, a na pewno nie przegabisz żadnej korzystnej dla Ciebie oferty.