Umax VisionBook N15R - Kompaktowy notebook 15,6" z procesorem Intel, slotem SSD i dużą klawiaturą
Zaprojektowaliśmy dla Ciebie nowoczesny i kompaktowy notebook Umax VisionBook N15R, który znajdzie zastosowanie w domach, w podróży, w szkole i małych firmach. Nowoczesna technologia, energooszczędna praca, atrakcyjny design, wysokiej jakości duży wyświetlacz 15,6" IPS, możliwości rozbudowy i doskonały stosunek ceny do wydajności to główne zalety tego nowego produktu firmy Umax. Docenisz wygodną i dużą klawiaturę z czeskimi i słowackimi znakami, w tym część numeryczną, oraz bardzo dobrą łączność, w tym dodatkowy slot M.2 SSD.
UMAX VisionBook N15R to przystępny cenowo i kompaktowy notebook z czterordzeniowym procesorem Intel Celeron N4020 (Gemini Lake Refresh), 4 GB pamięci RAM LPDDR4, 128 GB pamięci EMMC, ważący zaledwie 1,4 kg i o długim czasie pracy na baterii. Oferuje duży 15,6-calowy wyświetlacz Full HD IPS o wysokiej jakości obrazu do pracy i rozrywki. Do podłączania urządzeń zewnętrznych wyposażony jest w dwa porty USB i port Type-C. Notebook można podłączyć do zewnętrznego monitora lub telewizora HD za pomocą portu mini HDMI.
Duża klawiatura z częścią numeryczną
VisionBook N15R oferuje dużą klawiaturę z dużymi i wygodnymi klawiszami dla łatwego i komfortowego pisania. Klawiatura jest umieszczona na całej szerokości notebooka i zawiera część numeryczną dla łatwego wprowadzania cyfr.
Nowoczesne urządzenie z systemem Windows
Umax VisionBook N15R spełnia parametry tzw. nowoczesnego urządzenia z systemem Windows 11 dzięki niskiej wadze, długiemu czasowi pracy na baterii, niskiemu profilowi i innym technologiom. Notebook jest przeznaczony do użytku domowego, odtwarzania multimediów, aplikacji biurowych i podróży.
Slot M.2 SATA SSD do rozszerzenia pojemności
Na spodzie urządzenia znajduje się dodatkowy slot na dysk M.2 SATA SSD (2242), w którym można zainstalować szybką dodatkową pamięć w celu zwiększenia pojemności urządzenia.
Intel Gemini Lake refresh N4020
Sercem notebooka jest najnowszy procesor Intel Celeron N4020 generacji Gemini Lake, produkowany w procesie 14 nm z TDP 6W, oferujący użytkownikom zarówno wydajność, jak i bardzo energooszczędną pracę. Nowy procesor obiecuje o 20% wyższą wydajność w porównaniu z poprzednią generacją procesorów Apollo Lake. Ulepszona została grafika w postaci UHD Graphics 600 z obsługą wideo 4K. Pamięć operacyjna LPDDR4 ma pojemność 4 GB i wraz z procesorem zapewnia płynną i bardzo energooszczędną pracę komputera.
Windows 11 Pro w języku czeskim
Windows 11 Pro to najnowszy system operacyjny firmy Microsoft. Przynosi przeprojektowane środowisko, kilka nowych funkcji, większą stabilność i wyższy poziom bezpieczeństwa.
Nowy przycisk Start w stylu MacOS
Microsoft wprowadził przeprojektowane menu start i menu paska zadań. Windows 11 ma domyślnie wyśrodkowane elementy sterujące na dolnym pasku i bardziej przypomina konkurencyjny MacOS. Można to przełączyć na standardowy wygląd, do którego jesteśmy przyzwyczajeni z Windows 10, gdzie przycisk Start i inne przyciski sterujące są wyrównane do lewej.
Zarządzanie oknami i ekranami
Przeprojektowany został system zarządzania oknami i pulpitami. Organizację okien ułatwiają predefiniowane szablony, które pozwalają szybko uporządkować okna według życzenia. Wirtualne pulpity pozwalają ustawić różne tła, dzięki czemu łatwiej zorientować się, na którym pulpicie się obecnie znajdujesz.
Widżety
Widżety są teraz dostępne z głównego paska. Są one jeszcze dość niedopracowane. Pozwalają na podłączenie tylko kilku widżetów oferowanych przez Microsoft. Ponadto żyją własnym życiem i nie są połączone z innymi aplikacjami.
Wsparcie dla aplikacji Android
Ta funkcja nie jest jeszcze dostępna, ale wkrótce ma się pojawić w nowym systemie. Microsoft nie planuje jednak implementacji sklepu Google Play, a raczej Amazon Appstore, gdzie dostępna jest tylko ograniczona liczba aplikacji. W każdym razie ta funkcja może być bardzo interesująca i osobiście najbardziej się na nią cieszę.
Integracja MS Teams
Nowa, przeprojektowana wersja Teams jest teraz dostępna bezpośrednio z paska zadań.
Dodaj komentarz